Stejně si vás prověří

Když jsou vaše příjmy a zároveň i finanční situace neslavné, možná vás napadne, že by to mohla spravit nějaká ta půjčka. A není jediný důvod, proč vám tento názor rozmlouvat. Protože je každý svého štěstí strůjcem a u někoho může půjčka skutečně znamenat citelný obrat k lepšímu.
Ovšem pokud už se pro půjčku rozhodnete a budete přemítat nad tím, jakou zvolit, neměli byste se rozhodně orientovat jen podle toho, je-li tato ‚bez dokládání příjmů‘ nebo ne. Protože takové půjčky už na našem trhu dávno k mání nejsou a objeví-li se někde název finančního produktu podobného ražení, jde jen o pozůstatek dřívějších časů, jenž v myslích našinců natolik zapustil kořeny, že se traduje dál a dál.

stříška

Dnes už na půjčku, u níž by se žadatelova finanční situace nehodnotila, nenarazíte. Ani když jde o něco jménem hypotéka bez dokládání příjmů. Protože i v tomto případě budou chtít, abyste jim podle konkrétní situace v listinné podobě doložili:

  1. existenci dostačujícího daňového přiznání
  2. vydané faktury
  3. různé příjmové doklady
  4. podnikatelský záměr, na který mají být půjčené peníze použity
  5. výpisy z účtu
  6. pracovní smlouvu
  7. výplatní pásky
  8. potvrzení o přiznání některých dávek či důchodu
  9. a podobně

rozpočet
Ovšem tato povinnost rozhodně neznamená, že uvidí vaše finance, rozesmějí se na celé kolo nebo naopak hořce zapláčou a pak vám přibouchnou dveře před nosem. Tady jde skutečně jen o potřebu ověřit si, zda je žadatel schopen dostát svým závazkům v případě, že vysněnou půjčku získá. O nic víc.
A proto se ničeho nebojte. Ani když po vás budou chtít, abyste ‚bez dokládání příjmů‘ tyto doložili. Protože to jde i naprosto jednoduše, v nejhorším případě může pomoci i případný spoludlužník z řad příbuzných.
Stejně jako se nedivte, bude-li někde třeba doložit i výdaje. Protože to opět není hledání chyb, tentokrát v podobě domnělé přílišné rozhazovačnosti, ale pouze ověřování si, kolik vám po zaplacení všeho nezbytného zbývá na splátky žádané půjčky.
Což musí zkoumat každý, kdo půjčuje peníze. Aby nepřišel na buben.