Pořádek ve skladech

Doma to není tak hrozné, když se chvilku na pořádek zapomene. To se pak chvíli něco hledá, ale většinou vždy zase nalezne.Horší je to ve skladu. A to je jedno, zda je malý, nebo velký. Vše musí mít své místo a pokud už se to přemístí jinam, musí o tom někdo vědět. Pokud je to malý sklad, bude si to pan skladník pamatovat. Jde-li ovšem o kolos zvíci několika fotbalových hřišť, a ještě několika pater, bude asi situace drobátko komplikovanější. Zde už jeden skladník asi stačit nebude.Venkovní sklad
Takže přehled ani nemůže být záležitostí jednoho či dvou dělníků. Kdepak, zde již jich musí být více. Každý má svůj úsek, každý svou směnu a každý přehled o něčem jiném. Takže těch lidí zde může být klidně i padesát. Anebo také ne.
Každý šéf větší firmy ví, že lidi se mohou mýlit, zapomenout, nebo onemocnět. Proto věří více strojům, konkrétně počítačům. A má-li velký sklad, pak nutně musí mít i nějaký skladový software, který mu zajistí provoz. Tedy například i to, aby mu z něj neukradli dva či tři jeřáby, nebo dvacet metrů kolejnic. Protože možné je všechno.
Takový program toho umí opravdu hodně. Nejen že hlídá počet kusů jednotlivého zboží. Nebo kila například mouky, ale dokáže upozornit na tenčící se zásoby toho či onoho.Kryté skladiště
Umí si pamatovat sériová čísla, kódy, váhu nebo rozměry. Dokáže bleskurychle sesbírat data, sečítat položky, a to vše odeslat na požadované místo, třeba do velínu či kanceláře. Prostě tam, kam je mu to poručeno.
Takový software zastane práci několika lidí, kteří by museli chodit například mezi regály a vše zaznamenávat ručně. A copak teprve toho počítání.
Nová doba stařičkým skladníkům, takovým, jak je známe z filmu či knih nepřeje. Jeden jediný program nenahradí jednoho, ale stovku takových. Což je samozřejmě i úspora pro firmu. A ta je tu přece od toho, aby vydělávala. Takže se jí takový program rozhodně vyplatí.