Malajsie láká na kulturní mix

Malajsie byla ještě před padesáti lety zaostalou zemědělskou a rybářskou oblastí, která neměla nejmenší šance zaujmout Evropského cestovatele. Dnes je ale všechno jinak. Malajsie patří mezi turisticky nejžádanější anejnavštěvovanější oblasti Malajsie, jelikož opravdu má mnoho co nabídnout.
příroda v Malajsii
Jaké jsou výhody této konstituční monarchie?
–          Můžete zde cestovat celý rok, jelikož počasí je tady stále stejně tropické, nustále se zde teplota vzduchu pohybuje okolo dvaceti osmi stupňů celsia, a to i v období dešťů
–          Čisté a bílé písečné pláže bez náplav
–          Tropická vegetace zde většino sahá až do moře
–          Je zde mnoho malých ostrůvků, na něž se můžete vydat během jednoho dne, ale můžete se zde i ubytovat na několik nocí

Jaké malé ostrovy doporučujeme k návštěvě, jelikož je dost dobře možné, že na zdejším pobřeží budete úplně sami?
1.       Redang
2.       Penang
3.       Tioman
4.       Perhentian
5.       Langkawi
molo v Malajsii
Jednou z nejúžasnějších věcí na Malajském pobřeží je to, že se vás místní budou snažit nalákat na nejrůznější exotické zážitky. Jedním z nich je, že vás pozvou na lo´dku, kde vám pomohou si sami chytit rybu, kterou pak před vašimi zraky uvaří. Další z takových turistických lákadel je, že se s vámi vydají na lov krabů. Chytají se do velkých košů na návnadu, a poté je společně s hostem i s celou posádkou vytahují na břeh.
Opice zde kradou!

Vydáte-li se do džungle, mějte se na pozoru před zloději. Ne, nežertujeme – zdejší opice ukradnou všechno, co se jim líbí – včetně vašich telefonů, slunečních brýlí nebo čepic. Ovšem shledáte, že zdejší příroda je nádherná. Uvidíte mnoho vodopádů a překrásných přírodních t§něk, které svádějí ke koupání.
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Tato kosmopolitní a ultramoderní metropole je známá především svou dominantou, kterou jsou dva mrakodrapy, spojené ve výšce více než tři set metrů tunelem z tvrzeného skla. Největší výhodou tohoto státu je, že je zde levně.

4.2/5 - (6 votes)