Jakou tiskárnu zvolit?

Vždycky, když nakupujete nějaké nové elektrické zařízení, nějaké nové vybavení do bytu nebo i produkt jako je jídlo či pití, vždycky se díváte na to, jaké kvality to má, z jakého to je materiálu či surovin a jestli to vůbec dělá to, co chcete, aby to dělalo. Stejný přístup bychom měli nekompromisně zaujímat také k výběru tiskáren. V dnešní době by se zdálo, že tiskárny jsou starý přežitek z dom kamenných, zvláště, když máme všechno na internetu. Ovšem to se opravdu mýlíte. Tiskárny jsou stále hojně využívány, ať už je to v domácnostech nebo kancelářích, velkých podnicích nebo malých firmách na předměstí. Neustále je třeba něco kopírovat, tisknout, skenovat. Všimněte si té trojice pojmů, která by měla udávat, co si vlastně máte koupit.

fotografie bílé tiskárny na černém podkladu

Skener je základním vybavením každé profi tiskárny. Je mnohem lepší zainvestovat více peněz, abyste mohli doma skenovat, než abyste si řekli – ále, k čemu to?

Tiskárna by měla hlavně tisknout, to je jasné. Pokud vaše tiskárna netiskne, doporučujeme kontaktovat nějakého odborníka nebo ideálně vrátit zboží, protože to by tak trošku byl problém.

jásající muž u velké tiskárny

No a kopírovat by měla tiskárna jakbysmet. Jen si vezměte, že máte nějaké vyhotovení listiny či dokumentu a vy to potřebujete ihned okopírovat, jakmile vám to přistane do ruky. Máte čas si někde přeposílat textový dokument s listinou? Přesně proto je dobré jenom vložit papír do tiskárny a vyjedou vám dva, jeden originál a kopie. Přesně tohle je nesmírně důležité snad pro všechny případy.

Tak, nyní když víte, že by měla tiskárna dělat určité věci, měli byste být schopni vybrat si tu pravou, aby vyhovovala přesně vašim potřebám. Něco jiného budete chtít do kanceláře, něco jiného pro soukromou potřebu. Každopádně náplně a tonery jsou jedny z věcí, kterých je třeba neustále dokupovat. Pokud si tedy zvolíte vaši ideální tiskárnu, podívejte se také na naše stránky, třeba na náplň do tiskárny Epson 29!