Češi nejvíce nakupují zboží, které má označení řetězce


Ano, báli jsme se. Přistupovali jsme k takto označeným výrobkům jako k něčemu méněcennému, jako k něčemu, co má nižší cenu, ale nevíme, jaké podřadnosti, náhražky a fujtably v tom konkrétním zboží najdeme. Nakonec nás testy, které jsme mohli vidět v televizi, nebo číst v některém z časopisů, přesvědčily, že se nemáme čeho bát. Dozvěděli jsme se, že složení a výroba jsou z jednoho místa jako některá známá značka, jen obal je jiný. A protože jsme národ spořivý, samozřejmě, že raději sáhneme po výrobku s nižší cenou, i když není tak říkajíc, „značkový“.
muž s nákupem


Určitě jste také měli možnost se přesvědčit, že nákupem zboží, které má označení řetězce, jste neprohloupili, ale i dokonce někdy se stane, že vám více chutná, než originál dvakrát tak drahý.


Češi nakupují tyto výrobky nejen proto, že jsou levnější, a tím pádem méně utratí, ale také proto, že řetězce mnohdy nedávají jinou možnost. Několikrát se mi stalo, že jsem chtěla koupit jogurty a v nabídce byly buď ty balené pro obchod, nebo německé, které mi nechutnají. Místa, kde stávaly jogurty mých oblíbených značek, zela prázdnotou. A tak jsem zkusila tyto a zjistila, že jsou dobré. Ne, že bych se na své oblíbené vykašlala, to ne, ale od té doby pravidelně je mezi nimi alespoň jeden balený pro řetězec.


A myslím, že tak je to i s ostatním zbožím. Když k němu zákazníci přistupují s nedůvěrou, jiné jim nenabídnou. Díky vyzkoušení si lidé zvyknou kupovat i jiné, než své osvědčené značky.
účtenka za nákup


Na druhou stranu je ale škoda, že nám, zákazníkům, často není dopřáno volně si vybrat. Musíme si koupit jen to, co zrovna je. Nepřipomíná vám to něco?


Všimli jste si také, že při skládání zboží do regálů nejsou prodavačky ochotné odpovědět, kde mají zboží od konkrétní značky, ale když se zeptáte, kde mají to své, rády vás k němu dovedou?


Češi by rádi aspoň trochu ušetřili, a protože jídlo je sortiment, kde se nejvíc utratí, zboží s označením řetězce je tou nejideálnější cestou, jak začít.


Češi nejvíce nakupují zboží, které má označení řetězce
5 (100%)1